Wierzymy, że nasi pacjenci z pewnością docenią wygodę i szybkość wykonywanych badań. A same badania będą dla nich bezpieczniejsze i wymagające mniejszej dawki w porównaniu z tradycyjnymi panoramicznymi systemami.

W znacznej części przypadków pacjenci zgłaszający się do gabinetu stomatologicznego nie mają świadomości o stanie swoich zębów. Zobrazowanie problemu jest punktem wyjścia dalszego leczenia.

Dla pełnej diagnostyki indywidualnego przypadku pacjenta wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki obrazowania cyfrowego. Nowoczesna radiologia cyfrowa w postaci radiowizjografii, aparatu rentgenowskiego jak również pantomografu wraz z cefalometrią pozwala dopasować diagnostykę do potrzeb pacjentów.

Radiowizjografia RVG 5200 jest wspierana przez ponad 100 lat doświadczenia firmy Carestream Dental w projektowaniu cyfrowych i analogowych systemów obrazowania. Oprócz wysokiej technologii sensory CS gwarantują wyjątkowo wysoką trwałość. Radiowizjografia RVG 5200 zapewnia rozdzielczość realną obrazu na poziomie 16 pl/mm*. Z tym parametrem gwarantuje wyższą jakość.

Najwyższa jakość obrazu przy zachowaniu minimalnego czas ekspozycji. W zależności od rodzaju wykonywanego zdjęcia, wagi ciała pacjenta oraz wybranych zębów, CS 2200 automatycznie dobiera czas i dawkę promieniowania. Oznacza to maksymalne skrócenie czasu ekspozycji dla lekarza i pacjenta. Parametry zostają wyznaczone automatycznie, co umożliwia szybką i prostą obsługę oraz komfort dla pacjenta.

Stosowany w gabinecie Estetic Dental Pantomograf CS 8100 możemy łatwo regulować. Jest dostosowany dla pacjentów w pozycji stojącej lub siedzącej oraz dla osób niepełnosprawnych. Zmotoryzowany, teleskopowy system ruchu kolumny zapewnia precyzyjne
i łatwe dostosowania wysokości. Silniki pracują niezwykle cicho, przez co pacjenci czują się swobodniej. Otwarta konstrukcja aparatu, ustawienie pacjenta przez pozycjonowanie zapewniają pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i brak dyskomfortu klaustrofobii.

W specjalnym szybkim trybie skanowania aparat CS 8100 SC pozwala otrzymać obraz formatu 18 x 24 cm w ciągu zaledwie trzech sekund. Ta unikalna cecha powoduje, że aparat jest obecnie najszybszym na świecie systemem cefalo pracującym w technologii skanu. Wyjątkowa szybkość skanowania zmniejsza ryzyko rozmycia obrazu podczas poruszenia się pacjenta, skraca również czas naświetlania.

Ekskluzywna funkcja 2D+ oferuje lekarzom pracującym w gabiencie większe możliwości niż standardowy obraz dwuwymiarowy. Lekarz wykorzystujący przez 2D+ koncentruje się tylko na jednym, wybranym obszarze zainteresowania, specjalny algorytm generuje obraz
z cienkich skanów w regularnych odstępach wzdłuż szczęki. Uzyskane w ten sposób poglądowe wizualizacje trójwymiarowe (3D like) są bardzo przydatne w obrazowaniu obszaru policzkowo – językowego. Dzięki wysokiej ostrości skanom wycinkowym lekarz szybciej i precyzyjniej może ustalić położenie zębów nadliczbowych i zatrzymanych, oceni zmiany wierzchołkowe, a także określi relację korzenia z wyrostkiem zębowym.