JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

PRZYJDŹ MINIMUM 15 MINUT WCZEŚNIEJ

Przed pierwszą wizyta konieczne jest dopełnienie wszelkich formalności oraz założenie karty pacjenta

Wypełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO(konieczna jest znajomość numeru PESEL)

Wypełnienie wywiadu medycznego (znajomość chorób, leków które przyjmuje pacjent)

Wypełnij poniższą ankietę kwalifikacji do wybielania zębów a następnie wyślij ja na e-mail gabinetu lub wydrukuj i przynieś ze sobą na wizytę.

Ankieta zawiera wiele ważnych pytań, które pomogą przygotować się lekarzowi do spotkania z Tobą oraz jak najlepiej odpowiedzieć na Twoje potrzeby.

Jeśli posiadasz wykonywane w przeszłości rentgenowskie zdjęcie pantomograficzne (zdjęcie na którym widoczne są wszystkie zęby)

Przynieś je ze sobą na wizytę – może być pomocne przy diagnostyce / planowaniu zabiegu wybielania. Jeśli posiadasz zdjęcie na płycie CD oraz kliszy zabierz jedynie wersje cyfrową(CD)

JAK PRZEBIEGA PIERWSZA WIZYTA

Konsultacja składa się z kilku części.

Rozmowa

Na początku odbywa się rozmowa pacjenta z lekarzem, podczas której ustalane są oczekiwania pacjenta wobec zabiegu wybielania.

Spotkanie odbywa się w oddzielnym pomieszczeniu – gabinecie konsultacyjnym- bez fotela dentystycznego i sprzętu medycznego, gdzie lekarz i pacjent mogą się poznać i spokojnie porozmawiać w przyjaznej atmosferze.

Lekarz omawia z pacjentem informacje uzyskane na podstawie ankiety oraz wspólnie ustalamy dalsze postępowanie i metodę jaką zostanie użyta do wybielania zębów. Dla ustalenia najlepszego planu potrzebne jest dokładne badanie pacjenta i wykonanie badań dodatkowych.

Zebranie danych diagnostycznych potrzebnych do planowania zabiegu wybielania zębów

Dalsza część wizyty odbywa się w gabinecie zabiegowym i składa się na nią:

  1. badanie stomatologiczne
  2. badania dodatkowe(np. badanie transiluminacji- umożliwiające wykrycie pęknięć szkliwa; ocena zdjęć rentgenowskich)
  3. ocena aktualnego odcienia zębów

Jeśli pacjent nie posiada aktualnego zdjęcia panoramicznego zdjęcie wykonywane jest przed wizytą w naszym gabinecie.

Na zakończenie wizyty pacjent otrzymuje szczegółowy raport z wizyty zawierający wynik badania stomatologicznego oraz ewentualnie kartę zleceń do wykonania przed zabiegiem wybielania ( np. wymiana nieszczelnych wypełnień)

CO DALEJ?

Pacjent w następnej kolejności umawia się na zabieg HIGIENIZACJI czyli profesjonalnego usunięcia złogów nazębnych i powierzchniowych przebarwień szkliwa. Oczyszczenie zębów w gabinecie jest niezbędne przed wybielaniem zębów.

Po upływie ok tygodnia od zabiegu higienizacji (oraz po wykonaniu ewentualnych zabiegów zleconych przed wybielaniem) można rozpocząć WYBIELANIE ZĘBÓW wybraną metodą.